12 جراحی با عمل لاپاراسکوپی در اصفهان

جراحی لاپاراسکوپی چیست و چگونه انجام می شود؟

بهترین-دکتر-لاپاراسکوپی-اصفهان,لاپاراسکوپی-در-اصفهان,دکتر-خوب-برای-برداشتن-رحم 12 جراحی با عمل لاپاراسکوپی در اصفهان هزینه لاپاراسکوپی در بیمارستان میلاد اصفهان کیست تخمدان رحم هیستروسکوپی مراقبتهای بعد از عمل عوارض بهترین دکتر متخصص

12 جراحی با عمل لاپاراسکوپی در اصفهان، لاپاراسکوپی پیشرفته یک جراحی کم تهاجمی می‌باشد که با یک برش کوچک (معمولاً کمتر از 10 میلی متر) جهت ورود دوربین و وسایل جراحی مخصوص به داخل حفره‌های لگن و شکم، انجام می‌شود. لاپاراسکوپ (سیستم دوربین) از طریق برش کوچکی معمولاً در ناحیه ناف وارد می‌شود و سایر برش‌های کوچک جهت ورود ابزارهای جراحی می‌باشد.

لاپاراسکوپی چیست؟

بعد از برش های کوچک، شکم با گاز دی اکسید کربن پر می‌شود به این ترتیب ارگان‌های داخل شکمی که به طور معمول تمایل دارند بر روی یکدیگر قرار بگیرند از هم فاصله گرفته و دید و دسترس بهتری جهت انجام جراحی فراهم می‌شود. بسیاری از اعمال جراحی که قبلاً از طریق یک برش شکمی بزرگ انجام می شد در حال حاضر توسط لاپاراسکوپی قابل انجام می‌باشد.

از جمله اعمال جراحی لاپاراسکوپی که توسط دکتر حجت الله ایران نژادمتخصص جراحی عمومی و لاپاراسکوپی قابل انجام می باشد که در مقاله 12 جراحی با عمل لاپاراسکوپی در اصفهان بشرح زیر ارایه می شود.

عمل هایی که با لاپاراسکوپی می توان انجام داد

نمایش بیشتر مقالات...
بزرگ شدن سینه در مردان

بسیاری از اعمال جراحی که قبلا از طریق یک برش شکمی بزرگ انجام می شد در حال حاضر توسط لاپارسکوپی قابل انجام می باشد.

اقدامات پیش از انجام جراحی

بسته به نوع جراحی اقدامات پیش از آن می تواند متفاوت می باشد. اما به طور کلی ممکن است نیاز به موارد ذیل باشد :

انجام آزمایش های تصویربرداری مانند سونوگرافی، سی تی اسکن ،ام آر آی و همچنین آزمایش خون و نوار قلب

آمادگی روده امری ضروری است به همین خاطر بیمار بین 8 تا 12 ساعت قبل از جراحی باید ناشتا باشد.

در صورت مصرف دخانیات و یا داروی خاص حتما به پزشک مربوطه اطلاع داده شود.ممکن است در صورت صلاح دید، پزشک مصرف آن را قطع کند. در برخی موارد مصرف داروها روی نتیجه عمل تاثیر می گذارد.این داروها عبارت اند از آسپرین ها، داروهای ضد انعقاد خون، مکمل های گیاهی و مجموعه داروهایی که بر روی لخته شدن خون تاثیر می گذارند. بهتر است بیمار در دوره قاعدگی نباشد.

مراقبت های پس از جراحی لاپاراسکوپی

دکتر حجت اله ایران نژاد در این رابطه می گوید، پس از اتمام عمل، پرستاران علائم حیاتی بیمار را کنترل می‌کنند. بیمار در ریکاوری می‌ماند تا اثر بیهوشی به طور کامل از بین برود. تا زمانی که بیمار به تنهایی نتواند ادرار کند از بیمارستان مرخص نمی‌شود. مشکل در ادرار کردن یکی از عوارض جانبی احتمالی استفاده از سوند است.

زمان ریکاوری متفاوت است. این زمان بستگی به نوع عمل انجام شده دارد. گاهی ممکن است چند ساعت پس از انجام عمل بیمار ترخیص شود و به منزل بازگردد. گاهی نیز مجبورند یک یا دو شب دیگر در بیمارستان بمانند.

نمایش بیشتر مقالات...
فتق فمورال یا فتق رانی

شکم-درد,جراحی-شکم,جراحی-زیبایی-شکم-و-سینه,جراحی-لاپاراسکوپی,جراح-فتق-خوب-در-اصفهان 12 جراحی با عمل لاپاراسکوپی در اصفهان هزینه لاپاراسکوپی در بیمارستان میلاد اصفهان کیست تخمدان رحم هیستروسکوپی مراقبتهای بعد از عمل عوارض بهترین دکتر متخصص

عوارض عمل لاپاراسکوپی چیست؟

پس از جراحی، ممکن است ناف حساس شده باشد. ممکن است کبودی‌هایی روی شکم به چشم بخورند. گاز داخل شکم می‌تواند باعث ایجاد درد در قفسه سینه، کمر و شانه‌ها شود. این احتمال نیز وجود دارد که تا پایان روز حالت تهوع داشته باشد.
قبل از رفتن به منزل، پزشک دستوراتی را در خصوص نحوه کنترل عوارض جانبی احتمالی ارائه می‌دهد. پزشک ممکن است مسکن یا آنتی‌بیوتیک برای پیشگیری از عفونت تجویز کند.

بسته به نوع عمل، ممکن است به بیمار گفته شود که چند روز یا چند هفته را استراحت کند. بازگشت به فعالیت‌های طبیعی ممکن است یک یا چند ماه طول بکشد.پس از جراحی به هیچ عنوان رانندگی نکنید ، تا 48 ساعت استحمام مجاز نیست و نباید تا 6 هفته فعالیت سنگین انجام داد.

مزایای جراحی لاپاراسکوپی

دکتر ایران نژاد می گوید، امروزه این جراحی جایگزین عمل جراحی باز شده است. در جراحی های باز برشی به طول 15 الی 30 سانتیمتر ایجاد می شود در صورتی که در جراحی با لاپاراسکوپی این برش ها به طولcm 5/1 است. این روش نسبت به جراحی باز مزایایی مانند کوچک تر بودن محل برش ،خطر ابتلا به عفونت کمتر ، دوره نقاهت کوتاه تر ، خطر کمتر ایجاد فتق و چسبندگی و…. دارد.

خطرات جراحی لاپاراسکوپی

جراحی لاپاراسکوپی در اصفهان به ندرت عوارضی را به دنبال دارد؛ اما همانند هر عمل جراحی دیگر، عفونت را می توان یکی از خطرات متعاقب آن دانست. احتمال خونریزی داخلی در شکم وجود دارد و ممکن است زخم ها پیشرفت کنند. بیهوشی در طی عمل جراحی می تواند باعث حمله قلبی، سکته مغزی و ذات الریه شود، اما بروز این موارد بسیار نادر است.

نمایش بیشتر مقالات...
8 نشانه درباره عوامل خطرناک سرطان روده در اصفهان

در حین انجام لاپاراسکوپی نیز احتمال بروز خطرات زیر وجود دارد:

 • ممکن است جراح سهوا یک رگ یا اندام را سوراخ کند. این اشتباه می تواند منجر به خونریزی یا آسیب به آن اندام شود.
 • بافت زخم باقی مانده از عمل های قبلی می تواند فرو کردن صحیح تروکار (ابزاری نوک تیز که در پزشکی و جراحی به کار می‌رود. از تروکار برای دست یابی به رگ‌های خونی و حفرات بدن استفاده می‌شود) به داخل شکم را با مشکل مواجه سازد. بافت زخم همچنین می تواند از انتشار گاز در شکم جلوگیری کند.

بهترین متخصص جراحی عمومی در اصفهان,بهترین متخصص لاپاراسکوپی در اصفهان 12 جراحی با عمل لاپاراسکوپی در اصفهان هزینه لاپاراسکوپی در بیمارستان میلاد اصفهان کیست تخمدان رحم هیستروسکوپی مراقبتهای بعد از عمل عوارض بهترین دکتر متخصص

فیلم عمل لاپاراسکوپی

ویدئوها از یوتیوب گرفته شده است. برای مشاهده ویدئو لازم است فیلتر شکن خود را روشن کنید

جراحی لاپاراسکوپی آپاندیس – https://youtu.be/E1ljClS0DhM

عمل جراحی کیسه صفرا به صورت لاپاراسکوپی – https://youtu.be/PsZDT08k7sU

4.5/5 (4 دیدگاه ها)
نظر بدید...
در حال ارسال
نظرات کاربر
4.4 (5 رای)
امتیازات نظرات ( امتیاز)

2 thoughts on “12 جراحی با عمل لاپاراسکوپی در اصفهان

 1. سلام و وقت بخیر خدمت اقای دکتر ایران نژاد
  بنده دو هفته قبل عمل آپاندیسیت داشتم
  آیا لازم است پس از عمل برداشتن اپاندیس، بیماران جواب پاتولوژی را پی گیری کنند و به اطلاع پزشک معالج برسانند؟

  1. با سلام
   سئوال بسیار مهم و ارزشمندی هست

   بله حتما حتما

   دلیل اصلی آن ، می تواند وجود توموری به نام ((کارسینویید تومور ))) باشد، که به دلیل اینکه بر روی اپاندیس ایجاد می شود. بیمار دقیقا با علایم آپاندیسیت مراجعه و با این تشخیص تحت عمل جراحی اپاندیس قرار می گیرد، در حین عمل نیز با ظاهر اپاندیس نمی توان تشخیص تومور را داد .
   این بیماری در ۵ مورد از هر ۱۰۰۰ نمونه پاتولوژی اپاندیس دیده می شود.
   پس از مسجل شدن تشخیص کارسینویید تومور لازم است بیمار تحت عمل تکمیلی برداشتن بخشی از روده باریک و بزرگ مجاور محل اپاندیس ‌و غدد لنفاوی موجود در محل گردد، در صورت غفلت از این موضوع در عرض ۶ ماه تا یکسال بعد بیمار با دست اندازی تومور به کبد ریه مراجعه میکند که خیلی قابل درمان نیست.
   پس لازم است پس از جراحی آپاندکتومی حتما پیگیر جواب پاتولوژی باشید و با مراجعه با پزشک خود از جواب پاتولوژی اطمینان پیدا کنید.

   با ارزوی موفقیت و سلامتی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال